Autobus PKS w płomieniach: Przednie koło pojazdu stanowiło centrum pożaru

Autobus PKS w płomieniach: Przednie koło pojazdu stanowiło centrum pożaru

W ostatni czwartek, o świcie, pojawiły się niepokojące wieści o pożarze autobusu z floty PKS Gorzów. Najbardziej niepokojący był fakt, że palącym się elementem był przednie koło tego pojazdu. Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się jednostki straży pożarnej, które skutecznie i szybko opanowały sytuację, gasząc płomienie. Cieszy fakt, że zarówno kierowca jak i pasażerowie wyszli z tego incydentu bez szwanku.

Pewnego czwartkowego poranka, 23 maja, dokładnie o godzinie 7:06, dyżurny straży pożarnej w Gorzowie otrzymał alarmujące zgłoszenie. Chodziło o pożar autobusu PKS na terenie miejscowości Świerokocin. W odpowiedzi na to zdarzenie natychmiast wysłano na miejsce trzy zastępy straży pożarnej, a także powiadomiono policję.

Zgłoszenie okazało się prawdziwe – doszło do zapłonu przedniego koła autobusu należącego do floty PKS Gorzów. Jak wyjaśnia Karol Brzozowski, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej, koło autobusu zapaliło się na przystanku, najprawdopodobniej z powodu przegrzanych hamulców. Na szczęście, jednostki straży pożarnej szybko pojawiły się na miejscu zdarzenia i skutecznie opanowały sytuację, gasząc ogień.

Ostatecznie całe zdarzenie zakończyło się pomyślnie – ani kierowca, ani pasażerowie nie doznali żadnych obrażeń w wyniku tego incydentu.