Akcja gaszenia pożaru na terenie tartaku w Ściechówku z udziałem ośmiu zastępów straży pożarnej

Akcja gaszenia pożaru na terenie tartaku w Ściechówku z udziałem ośmiu zastępów straży pożarnej

W miejscowości Ściechówek, blisko Gorzowa, wybuchł pożar na obszarze tartaku. Zdarzenie to zaangażowało osiem jednostek straży pożarnej, które wzięły udział w operacji gaśniczej. Objawem pożaru było zapalenie trocin zgromadzonych w jednym z pojemników znajdujących się na terenie obiektu. Szczęśliwie, sytuacja została prędko opanowana przez strażaków.

Zgłoszenie o pożarze zostało odebrane przez dyżurnego gorzowskiej straży pożarnej w niedzielę, 17 marca. Informacja ta dotarła do niego o godzinie 8:43 rano, w następstwie czego na miejsce wysłano łącznie osiem drużyn straży pożarnej oraz policję. W skład tych jednostek wchodziły zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych ze Ściechowa, Lubiszyna i Stawu.

Gdy pierwsze jednostki dotarły na miejsce akcji, okazało się, że źródłem problemu jest palący się zbiornik z trocinami na terenie tartaku. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiszynie relacjonowali, że sytuacja została szybko opanowana. Cała operacja gaśnicza trwała nieco ponad godzinę. Co najważniejsze, nikt nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku tego incydentu.