Zielony parking dla mieszkańców ulicy Sosabowskiego w Gorzowie Wlkp. już niedługo

Zielony parking dla mieszkańców ulicy Sosabowskiego w Gorzowie Wlkp. już niedługo

Przybliża się moment, kiedy rozpoczną się prace budowlane związane z tworzeniem ekologicznego parkingu na ulicy Sosabowskiego. Lokalna firma, UTWARDZENI, zajmie się realizacją projektu za sumę przekraczającą 230 tysięcy złotych. Cała inicjatywa powstała dzięki gorzowianom, którzy postanowili zgłosić ten pomysł do budżetu obywatelskiego. Po przekonaniu sąsiadów do swojej wizji, wygrali głosowanie. Po ukończeniu prac, będzie tam dostępnych 15 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych.

Pięć przedsiębiorstw wyraziło chęć zadbania o budowę eko-parkingu przy ulicy Sosabowskiego. Jednak to właśnie UTWARDZENI zostało wybrane przez komisję przetargową jako spełniające wszystkie warunki wymagane do przystąpienia do postępowania. Nie stwierdzono żadnych powodów do wykluczenia, a ich oferta była ważna i nie podlegała odrzuceniu. Zdobyła największą ilość punktów, biorąc pod uwagę kryteria i wymagania określone w ramach przetargu.

Aktualnie są prowadzone przygotowania do podpisania umowy z firmą, która zrealizuje projekt. W ciągu dwóch tygodni po jej podpisaniu nastąpi przekazanie placu budowy. Po załatwieniu niezbędnych formalności, rozpoczną się prace budowlane.

W ramach inwestycji, oprócz parkingu, powstaną także chodnik, zjazd oraz nowe nasadzenia. Materiały użyte do stworzenia parkingu zapewnią trwałą i stabilną konstrukcję, a jednocześnie umożliwią przenikanie wody do gruntu. Wykonawca będzie miał trzy miesiące na ukończenie prac budowlanych.