Zakończenie rekrutacji na Budżet Obywatelski 2025. Do wydania jest prawie 8 milionów

Zakończenie rekrutacji na Budżet Obywatelski 2025. Do wydania jest prawie 8 milionów

Do 11 marca 2025 roku, mieszkańcy mają możliwość zgłaszania swoich innowacyjnych pomysłów na wykorzystanie budżetu obywatelskiego, wynoszącego niemal 8 milionów złotych. Tym samym zbliżamy się do końca procesu rekrutacyjnego na Budżet Obywatelski zaplanowany na rok 2025.

Po zakończeniu tego terminu, odpowiedzialni urzędnicy rozpoczną formalną i merytoryczną ocenę wszystkich zgłoszonych wniosków. Aby jednak ten proces mógł się rozpocząć, konieczne jest, aby mieszkańcy skonkretyzowali swoje propozycje poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza. Aktualnie, na stanowisku urzędniczym zgromadzono już 25 wniosków, z których większość została przesłana drogą elektroniczną – co urzędnicy szczególnie sugerują.

Bez względu na to, jaką drogą wnioski zostaną złożone, najważniejsze jest, aby zostało to zrealizowane w wyznaczonym czasie. Każda propozycja musi być dostarczona do urzędu najpóźniej do godz. 23:59 dnia 11 marca 2025. Najpóźniejszy termin dla wniosków elektronicznych to właśnie ta data. Osoby, które wybrały klasyczną formę kontaktu, muszą pamiętać o złożeniu wniosku w godzinach pracy urzędu, nie później niż do godziny 15:30 w poniedziałek, 11 marca.

W obecnej edycji budżetu obywatelskiego, mieszkańcom przekazano blisko 8 milionów złotych, z czego na kategorię regionalną przeznaczono 455 tysięcy złotych na twarde zadania, a 780 tysięcy złotych na kategorię miejską. Mieszkańcy mogą zgłosić projekty związane z infrastrukturą miejską taką jak chodniki, drogi, mała architektura, zieleń, oświetlenie oraz miejsca rekreacji. Ale także różnego rodzaju wydarzenia: kulturalne, sportowe czy integracyjne. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i pomysłów mieszkańców.