Wschodnioeuropejskie Mistrzostwa Siatkarzy U20 odbędą się w Gorzowie

Wschodnioeuropejskie Mistrzostwa Siatkarzy U20 odbędą się w Gorzowie

Od 10 do 14 stycznia przyszłego roku, Gorzów stanie się gospodarzem Mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) w siatkówce męskiej dla zawodników poniżej 20 lat. Zwycięzcy tego prestiżowego turnieju uzyskają kwalifikację do finałów mistrzostw Europy. Spotkania będą miały miejsce w Arenie Gorzów.

Niedawno otwarta Arena Gorzów przyjmie siatkarzy z pięciu krajów: Polski, Azerbejdżanu, Estonii, Łotwy i Ukrainy. Dla tych drużyn zawody nie tylko stanowią okazję do zdobycia tytułu mistrza regionu, ale również szansę na awans do Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku.

Przygotowania do Mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) są pierwszym tak dużym przedsięwzięciem sportowym organizowanym w hali sportowo-widowiskowej Arena Gorzów. Za współorganizację tego wydarzenia odpowiadają Miasto Gorzów i Polski Związek Piłki Siatkowej. Koniec ubiegłego roku przyniósł oficjalne ogłoszenie, że organizacja turnieju zostanie powierzona Gorzowowi. Informację tę przekazał Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, były siatkarz drużyny Stilon Gorzów (w latach 1995-2000) i honorowy obywatel miasta Gorzów.