Weekend sportowy z udziałem drużyny Stal: piąty mecz sezonu i inne kluczowe konfrontacje

Weekend sportowy z udziałem drużyny Stal: piąty mecz sezonu i inne kluczowe konfrontacje

Drużyna Stal, rywalizująca na arenie żużlowej, przystępuje do piątego meczu sezonu, tym razem na swoim terenie, przeciwko ekipie z Grudziądza. To wydarzenie stanowi główne punkt rozkładu jazdy weekendowego w sporcie, chociaż nie brakuje także innych emocjonujących starć. Do walki stają również ręczni gracze Stali, drużyna Warta grająca u siebie oraz Stilon na wyjeździe.

Szereg spotkań żużlowych odbędzie się w ramach 5 rundy PGE Ekstraligi. 17 maja o godzinie 18:00 na tor wyjdzie zespół ORLEN OIL MOTOR Lublin, który zmierzy się z NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra. Tego samego dnia o godzinie 20:30 spotkają się BETARD SPARTA Wrocław i FOGO UNIA Leszno. Dwa dni później, 19 maja, drużyny EBUT.PL STAL Gorzów oraz ZOOLESZCZ GKM Grudziądz rozegrają swój mecz o godzinie 16:30. Tego samego dnia o godzinie 19:15 na tor wyjadą zawodnicy TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa i KS APATOR Toruń.

Weekendowe zmagania piłkarskie obejmują spotkania w ramach 3 ligi (grupa 3, kolejka 31), 4 ligi (grupa lubuska, kolejka 30) oraz klasy okręgowej (grupa Gorzów, kolejka 26). 17 maja o godzinie 17:00 Warta Gorzów stawi czoła Rekordowi Bielsko-Biała na stadionie przy Olimpijskiej. 18 maja o godzinie 17:00 Gwarek Tarnowskie Góry zmierzy się z KS Stilon Gorzów.

W niedzielę, 19 maja, o godzinie 11:00 drużyna Warta II Gorzów spotka się z Ilanką Rzepin. Tego samego dnia o godzinie 14:00 Uran Trzebicz zagra z Piast Karnin (Gorzów), a później, o godzinie 17:00, KS Stilon II Gorzów zmierzy się z Radowiakiem Drezdenko.

Serdecznych kibiców piłki ręcznej czeka starcie w ramach Ligi centralnej (II runda, kolejka 30), gdzie 18 maja o godzinie 17:00 KPR Padwa Zamość podejmie Budimex Stal Gorzów.

Odbywa się również II Runda Parapływackiego Grand Prix Polski w ramach Pucharu Polski. Zmagania te odbędą się 18 i 19 maja na basenie sportowym Słowianki.