W Gorzowie pożegnano zasłużonego powstańca warszawskiego

W Gorzowie pożegnano zasłużonego powstańca warszawskiego

W czwartek, 1 grudnia, na cmentarzu przy ulicy Żwirowej w Gorzowie odbył się pochówek Tadeusza Goszczyńskiego. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego i znany był jako „Ksiądz”. Żył 97 lat.

Człowiek, któremu my wszyscy, cała Polonia, jesteśmy winni wdzięczność, zostaje dziś złożony w grobie – mówi pełnomocnik uczestnika Powstania Warszawskiego Tadeusza Goszczyńskiego Władysław Dajczak. Miał 97 lat, gdy zmarł 25 listopada.

Tadeusz Goszczyński urodził się 14 czerwca 1925 roku w Nowej Wsi. Od 2 lipca 1943 r. do chwili obecnej działał jako bojownik podziemia. Służył w 2 szwadronie 27 Pułku Ułanów w Grupie Armii Krajowej „Kampinos”. Uciekł z transportu do niewoli, a po jej zakończeniu prowadził normalne życie, nie spotykając się z żadną opresją. W ostatnich latach życia zmarł w Gorzowie. – W imieniu premiera Mateusza Morawieckiego składam hołd również Tadeuszowi Goszczyńskiemu – powiedział wojewoda. – Ideały, przykłady, które dawał jako młody dorosły, powinny być fundamentem podejścia przyszłych polskich pokoleń – powiedział.