Tragedia na mostach Gorzowa: Szynobus potrącił leżącego na torach mężczyznę

Tragedia na mostach Gorzowa: Szynobus potrącił leżącego na torach mężczyznę

Wstrząsające wydarzenie miało miejsce na mostach kolejowych w Gorzowie. Mężczyzna, który z niewiadomych przyczyn leżał na torach, został uderzony przez przejeżdżający szynobus. Niestety, po zdarzeniu mężczyzna pozostawał pod pojazdem. Wkrótce na miejscu rozpoczęły działania ratunkowe.

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 8 marca, nieco po godzinie 12.00. Szynobus poruszający się na trasie Zielona Góra – Gorzów Wielkopolski potrącił mężczyznę. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o tragicznym zdarzeniu, dwa zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie ruszyły na miejsce.

Z relacji świadków wynika, że mężczyzna leżał na torach kolejowych tuż przed przybyciem szynobusu. Mimo iż znalazł się pod pociągiem, był przytomny. Rozpoczęła się natychmiastowa akcja ratunkowa.

W efekcie tragicznego wypadku, ruch pociągów został wstrzymany. POLREGIO Spółka Akcyjna informowała o tym fakcie w komunikacie, w którym wyjaśniła, że doszło do potrącenia człowieka przez pociąg numer 78565/4 na trasie Zielona Góra Główna – Gorzów Wielkopolski. W związku z sytuacją, wprowadzono zastępczy transport autobusowy.

Około godziny 12.40 udało się wydobyć mężczyznę spod szynobusu. Następnie przekazano go pod opiekę służb medycznych. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Kolejny komunikat nadszedł o godzinie 14.00, informujący o wznowieniu ruchu kolejowego.