Seria włamań i uszkodzeń mienia w Gorzowie Wielkopolskim – podejrzany zatrzymany

Seria włamań i uszkodzeń mienia w Gorzowie Wielkopolskim – podejrzany zatrzymany

29-letni mężczyzna z Gorzowa Wielkopolskiego został zatrzymany przez lokalną policję pod zarzutem serii włamań do samochodów oraz dewastacji sklepów i placówki bankowej. Śledczy z wydziału kryminalnego prowadzili dochodzenie w sprawie dwóch incydentów włamania do pojazdów, które miały miejsce 7 sierpnia na ulicach Strzeleckiej i Wawrowskiej.

Podczas pierwszego zdarzenia, osoba odpowiedzialna za włamanie ukradła portfel zawierający dokumenty, a następnie dokonała transakcji w sklepie przy użyciu skradzionej karty płatniczej. Sprawca próbował również sfinansować dodatkowe zakupy przy pomocy tej karty, ale jego próby transakcji zostały odrzucone.

Tego samego dnia doszło do kolejnego włamania do samochodu, gdzie złodziej wyniósł saszetkę i telefon komórkowy. Śledczy ustalili, że te dwa incydenty są dziełem tego samego mężczyzny, który w przeszłości już miał problemy z prawem.

Policja otrzymała również informacje o dewastacji we wnętrzu sklepów i jednej placówki bankowej. Po otrzymaniu zgłoszenia od jednej z ofiar, która posiadała nagrania z monitoringu, śledczy byli w stanie połączyć te przypadki z wcześniejszymi włamaniami do samochodów. W ten sposób ustalili, że sprawcą wszelkich tych działań jest wspomniany 29-latek. W wyniku tych ustaleń podjęto decyzję o poszukiwaniu mężczyzny, który został aresztowany 11 sierpnia.

Po zebraniu całego materiału dowodowego, oskarżony usłyszał pięć zarzutów. Zarzucono mu kradzieże z włamaniem do aut, próby wykorzystania skradzionej karty płatniczej oraz uszkodzenie drzwi sklepu poprzez wybicie szyby. Policjanci podejrzewają go również o podobne akty dewastacji w placówce bankowej i innym sklepie. Aktualnie trwa proces oceny strat i oczekuje się na formalne zgłoszenie szkód.