Ruch drogowy w Gorzowie z zakłóceniami po kolizji na ul. Wybickiego

Ruch drogowy w Gorzowie z zakłóceniami po kolizji na ul. Wybickiego

Na jednej z głównych ulic Gorzowa – Wybickiego, doszło do niecodziennego incydentu drogowego. Osoba kierująca pojazdem marki Ford, poruszając się od ronda Kosynierów Gdyńskich, niespodziewanie straciła kontrolę nad samochodem. Po zetknięciu z krawężnikiem, pojazd uderzył z impetem w ścianę pobliskiego budynku, po czym odbił się i zatrzymał na jezdni.

Sygnalizacja o tym niebezpiecznym zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego gorzowskiej straży pożarnej 30 października, punktualnie o 11:32. Po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast skierowano na miejsce jednostkę strażaków oraz patrol policji.

Dokładne okoliczności tej kolizji są ciągle przedmiotem ustaleń. Kierowca forda jechał w stronę centrum miasta, kiedy niespodziewanie zboczył z kursu i uderzył w bok chodnika. Następnie pojazd przewrócił kilka donic z kwiatami, nim uderzył w mur kamienicy. Po odbiciu od ściany budynek zatrzymał się na jezdni.

Sytuacja mogła mieć tragiczne skutki, gdyby w czasie wypadku na chodniku znajdował się pieszy. Na miejscu wypadku nadal pracują funkcjonariusze policji, którzy starają się ustalić wszystkie szczegóły zdarzenia.

Jak informuje Maciej Kimet, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, za kierownicą forda siedział 20-letni mężczyzna. Mężczyzna jechał zbyt szybko, biorąc pod uwagę warunki na drodze, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem i kolizji z budynkiem. Dodatkowo, potwierdzono, że kierowca był trzeźwy i posiadał odpowiednie uprawnienia do kierowania samochodem.