Przebudowa skrzyżowania w Gorzowie: od kilkunastu miesięcy rozbudowa czterech ulic

Przebudowa skrzyżowania w Gorzowie: od kilkunastu miesięcy rozbudowa czterech ulic

Rezydenci Gorzowa zmuszeni są do znoszenia niekończących się objazdów i utrudnień na drogach, spowodowanych trwającymi już od kilkunastu miesięcy pracami przy rozszerzaniu skrzyżowania ulic Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej, Żwirowej i Roosevelta. Sytuacja ta szczególnie dotyka mieszkańców przyulicznych domów na ul. Żwirowej oraz na osiedlu Piaski. W poniedziałek, 1 lipca realizujący inwestycję zespół przystąpił do następnego etapu prac, co wiązało się z zamknięciem południowej części skrzyżowania i odcinka ulic Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej, a ruch został przekierowany na północną stronę skrzyżowania.

Zmiany w organizacji ruchu zakładają, że kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Powrót na jezdnię południową ul. Roosevelta zostanie umożliwiony przez specjalnie przygotowany przejazd przez pas zieleni położony bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Żwirową/Kosynierów Gdyńskich. Jednak wjazd w ul. Żwirową od strony ul. Słowiańskiej nie jest już możliwy, a kierujący są zobligowani do jazdy prosto.

Ulica Kosynierów Gdyńskich od skrzyżowania z ul. Roosevelta została zamknięta w pełnym zakresie. Objazd zakazanego odcinka prowadzi przez ulice Mickiewicza – Mieszka I lub przez stary trakt ul. Kosynierów Gdyńskich (za PWiK), który ponownie stał się drogą dwukierunkową. Tędy będzie można dotrzeć do ulicy Słowiańskiej i skręcić w prawo w kierunku skrzyżowania czterech wymienionych wcześniej ulic.

Termin zakończenia prac na południowej jezdni ul. Słowiańskiej i Roosevelta oraz na ul. Kosynierów Gdyńskich jest przewidywany na koniec lipca, ale całość inwestycji ma być gotowa w połowie września 2024 roku. Informację tę przekazała spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, zapewniając, że nie będzie żadnych opóźnień. Całkowity czas trwania przebudowy skrzyżowania wyniesie zatem dokładnie 16 miesięcy.