Prognoza pogody na nadchodzący tydzień w Gorzowie

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień w Gorzowie

Pomimo że nadejdą momenty, kiedy słońce postara się przebić przez pesymistycznie wiszące nad Gorzowem ciężkie chmury, ogólnie przewidywany tygodniowy obraz pogodowy nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Będziemy zmuszeni do zaprzyjaźnienia się z parasolami i ciepłymi kurtkami, szczególnie podczas porannych godzin, żeby skutecznie odparować niesprzyjającą aurę.

Królujące na początku października temperatury, oscylujące wokół 24-26 stopni Celsjusza, stanowiły rzeczywistość rzadko spotykaną w tym okresie roku. Niestety lato, nawet to meteorologiczne, wydaje się już powiedziało swoje ostatnie słowo. Musimy przygotować się na nieuniknione ochłodzenie, które na szczęście nie spowoduje drastycznego spadku temperatur. Warto zauważyć, że w najbliższym tygodniu termometry pokażą jeszcze wartości przekraczające 20 stopni Celsjusza.

W środę, 11 października, prognozy meteorologiczne przewidują w Gorzowie nawet 21 stopni ciepła podczas najgorętszego momentu dnia. Zanim jednak nadejdzie ta środa, czekają nas kilka chłodniejszych dni. W niedzielę spodziewane są opady deszczu, a termometry wskażą maksymalnie 16 stopni. Piękny, bezchmurny poniedziałek przyniesie nam temperatury na poziomie około 14 stopni. Przewiduje się więc ciągłe zmiany – to słońce, to deszcz.

Druga połowa października zapowiada się na więcej dni z panującymi opadami deszczu niż słonecznych, lecz nie oznacza to jeszcze znacznej zmiany temperatur. Termometry będą bowiem wciąż pokazywać wartości oscylujące wokół 14-15 stopni Celsjusza. To zdecydowanie nie jest źle! Mimo że jesienna szarówka czeka już na nas tuż za rogiem, koniec października, nie zabiegajmy wydarzeniom i martwmy się tym dopiero później!