Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego przedstawia propozycję 26 nowych mieszkań komunalnych do samodzielnego remontu

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego przedstawia propozycję 26 nowych mieszkań komunalnych do samodzielnego remontu

Jacek Wójcicki, będący na stanowisku prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego, podjął decyzję o zgłoszeniu do oferty 26 kolejnych mieszkań komunalnych. Dariusz Wieczorek z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przekazał informację, że przyszli najemcy muszą samodzielnie pokryć koszty remontu tych nieruchomości.

Prezydent miasta Gorzów Wielkopolski, Jacek Wójcicki, po raz trzeci w tym roku podejmuję taką decyzję. Od początku 2023 roku dostępne do wynajęcia dla osób gotowych samodzielnie pokryć koszt remontu zostało łącznie 63 lokale komunalne.

Dariusz Wieczorek wyjaśnił, kto ma prawo ubiegać się o takie mieszkanie. Są to osoby, które znalazły się na liście przydziału lokali mieszkalnych na czas nieoznaczony, osoby oczekujące na lokale zamienne oraz te, które chcą zmienić miejsce zamieszkania z powodu stanu zdrowia.

W sumie jest dostępnych 26 lokali: trzy mieszkania z trzema pokojami, 13 dwupokojowych oraz 10 kawalerek. Są to nieruchomości o powierzchni użytkowej od 22 m kw. do prawie 80 m kw., które wymagają prac remontowych w zakresie budowlanym, sanitarnym, elektrycznym oraz instalacji centralnego ogrzewania i wymiany stolarki okiennej i drzwiowej.

Osoby uprawnione do ubiegania się o te lokale komunalne do dnia 11 sierpnia mają czas na odebranie pisemnego wskazania do oglądnięcia lokalu w Wydziale Spraw Społecznych urzędu miasta. Oferty pisemne dotyczące przejęcia mieszkań będą przyjmowane w następnym tygodniu, czyli od 14 do 21 sierpnia.

W poprzednim roku oferta mieszkań komunalnych do remontu była przedstawiana cztery razy. Ogółem obejmowała 73 lokale mieszkalne, a z nich aż 52 zostały przekazane do samodzielnego remontu przez najemców.