Piknik zdrowia z okazji jubileuszu Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Piknik zdrowia z okazji jubileuszu Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Wszystkich chętnych do spędzenia niedzielnej aktywności na świeżym powietrzu, a jednocześnie zainteresowanych zdrowiem, gorąco zaprasza Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. To tutejsza placówka, która 24 września, zorganizuje specjalny piknik zdrowia. Wydarzenie to przypada na obchody 10-lecia istnienia szpitalnej spółki. Odbywać się będzie ono w miejscu dawnego lądowiska, co jest zlokalizowane niewielkiej odległości od głównego budynku szpitala, przy ul. Dekerta.

Jak informuje Anna Rimke, reprezentująca gorzowski szpital, piknik ma stanowić doskonałą formę zabawy dla całych rodzin, ale równocześnie będzie okazją do zrobienia profilaktycznego przeglądu zdrowotnego. Impreza rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa cztery godziny.

Podczas pikniku, uczestnicy będą mogli skorzystać z różnych stanowisk oferujących pomiary ciśnienia, poziomu cukru oraz konsultacje z dietetykami. Każda osoba, która podda się kontroli medycznej, otrzyma możliwość skorzystania z bezpłatnego badania w szpitalnym laboratorium. W ofercie będzie lipidogram, umożliwiający sprawdzenie poziomów tzw. złego i dobrego cholesterolu.

Na uczestników czekać będą też liczne atrakcje, w tym konkursy dla całych rodzin i pokazy. Dzieci będą miały okazję bawić się na dmuchanym placu zabaw, zgłosić się na malowanie twarzy czy na zajęcia artystyczne. Jubileusz 10-lecia szpitalnej spółki zostanie dodatkowo podkreślony przez specjalnie przygotowany tort, który zostanie podany o godzinie 13.