Organizacja zajęć w filharmonii

Organizacja zajęć w filharmonii

W niedzielę, 7 maja, w Gorzowie pojawia się czwarta odsłona Urban Play. Ten ciąg spektakli w dzielnicach mieszkaniowych trwa do późnego popołudnia. Urban Play to pomysł, który powstał w czasie pandemii. Gdy COVID-19 zmusił do zamknięcia placówek kulturalnych, muzycy przynieśli swoje instrumenty do osiedli mieszkaniowych. Te koncerty pod gołym niebem zyskały ogromną popularność i do dziś powtarzają się co roku.

W niedzielę, 7 maja, muzycy Filharmonii biorą udział w rozbudowanym maratonie. Miejskie występy w tym roku początkowo były zaplanowane na dwa dni pierwszomajowego weekendu. Jednak ze względu na przewidywane w sobotę opady deszczu, Filharmonia Gorzowska zdecydowała się na przeniesienie sobotnich występów na niedzielę. W efekcie 7 maja muzycy zrealizują łącznie osiem koncertów!

Pierwszy występ odbył się w pobliżu miejscowego szpitala. Następnie filharmonicy wystąpili w Parku Górczyńskim, Parku Kopernika oraz na Rynku. W tych czterech gorzowskich lokalizacjach muzyka taneczna była grana przez czterech muzyków Filharmonii. Występy te cieszyły się dużym zainteresowaniem. W Parku Kopernika, gdzie powstała galeria zdjęć, obecnych było około stu widzów.
W kolejnym zestawie koncertów znajdzie się muzyka z kolekcji Abby