Odwołano wątpliwy pokaz dla seniorów

Odwołano wątpliwy pokaz dla seniorów

Do mieszkańców Gorzowa rozesłano ulotki zachęcające do udziału w zgromadzeniach, na których można było otrzymać takie przedmioty jak proszki do prania czy maszyny do szycia. W zawiadomieniach tych zaznaczono, że część zgromadzeń odbędzie się w miejscach należących do gminy.
Niedługo potem grupie gorzowianek udało się udaremnić wszelkie próby zorganizowania zebrań, podczas których pod pozorem spotkania dotyczącego zdrowia można było wyłudzić sporą sumę pieniędzy.

W ostatnim czasie niektórzy mieszkańcy Gorzowa otrzymują ulotki zachęcające do wzięcia udziału w bezpłatnym spotkaniu, podczas którego omawiane będą korzyści płynące z działania enzymu koenzymu Q10 na organy ludzkiego ciała. Zaproszenie nie precyzuje, kim są organizatorzy spotkania i stwierdza, że w miłej atmosferze zostaną omówione sposoby radzenia sobie z takimi problemami, jak nadciśnienie, zaburzenia krążenia i artretyzm. Ulotka wspomina również, że na spotkanie mogą wejść tylko osoby w wieku 45 lat lub starsze, które otrzymają niemiecki proszek do prania, ręczną maszynę do szycia, a nawet masażer głowy dla par.