Nowa linia autobusowa 109 umożliwi dojazd do Słowianki i Areny Gorzów

Nowa linia autobusowa 109 umożliwi dojazd do Słowianki i Areny Gorzów

Niezwykle oczekiwana przez mieszkańców Gorzowa informacja nadeszła – od 8 grudnia rusza nowa linia autobusu 109, łącząca osiedla Górczyn i Manhattan z osiedlem Europejskim. Dzięki temu pasażerowie będą mogli bezproblemowo dotrzeć do pływalni i lodowiska Słowianki, a także do najnowszej hali sportowej – Areny Gorzów.

Na otwarcie hali sportowo-widowiskowej Areny Gorzów zaplanowane na sobotę 9 grudnia, poprzedzi dzień wcześniej uruchomienie linii autobusowej 109. Nowe połączenie umożliwi mieszkańcom Górczyna i Manhattanu, gdzie zamieszkuje aż 35 tysięcy osób, a także rosnącego w siłę osiedla Europejskiego (6 tysięcy mieszkańców), bezpośredni dojazd do Słowianki.

Szacowany rozkład trasy autobusu linii 109 przewiduje start z krańcówki przy ul. Fieldorfa-Nila na Manhattanie, skąd autobusy będą kierować się w stronę rondzie Gdyńskim, przechodząc przez ulice: Szarych Szeregów, Komisji Edukacji Narodowej, pl. Jana Pawła II, Okulickiego, Górczyńską, al. ks. Andrzejewskiego i Roosevelta. Następnie trasa prowadzi w kierunku ronda Słowiańskiego i ronda Szczecińskiego, skręca w prawo w ul. Myśliborską, aby po chwili zjechać na osiedle Europejskie. W drodze powrotnej autobusy pokonają praktycznie identyczną trasę – jedynie z ul. Londyńskiej bezpośrednio udadzą się do ronda Szczecińskiego.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Fabiana Rogalę, zastępcę dyrektora wydziału gospodarki komunalnej i transportu publicznego, autobusy linii 109 mają kursować co godzinę. Harmonogram kursów ma być dostosowany do godzin otwarcia Słowianki, z pierwszym autobusem około godziny 7:00 i ostatnim około 20:00.

Warto dodać, że linia 109 jest linią stałą, a więc będzie funkcjonować niezależnie od planowanej na przyszły rok zmiany trasy linii 111.