Niewybuch z czasów II wojny światowej odkryty w parku Czechówek w Gorzowie

Niewybuch z czasów II wojny światowej odkryty w parku Czechówek w Gorzowie

Podczas niedzielnego spaceru po parku Czechówek w Gorzowie, jedna z osób natknęła się na niewybuch. Po dokładniejszym sprawdzeniu, okazało się, że znalezisko ma związek z II wojną światową. Miejsce jest aktualnie strzeżone przez policję, która czeka na przybycie saperów.

Patrole policyjne regularnie zabezpieczają teren parku Czechówek. Jak informuje Daniel, jeden z czytelników, nie jest to pierwszy raz, kiedy na tym terenie odnajdywany jest niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej. Istnieje prawdopodobieństwo, że kolejny właśnie wyszedł na jaw.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 10 marca. Wówczas to pewna osoba podczas spaceru natknęła się na niewybuch. Został on odnaleziony na terenie parku. Policja została natychmiast powiadomiona i skierowała patrol w celu zabezpieczenia miejsca przed dostępem osób trzecich.

Policjanci wyjaśnili, że znaleziono tam pocisk o długości kilkunastu centymetrów, datowany na II wojnę światową. Obecnie teren jest zabezpieczony przez funkcjonariuszy, którzy czekają na przyjazd saperów, jak wyjaśnia Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.