Najstarsza fanka Stali Gorzów miała 92 lata

Najstarsza fanka Stali Gorzów miała 92 lata

Odeszła niestety najbardziej wiekowa fanka gorzowskiej drużyny żużlowej. Władysława Przezpolewska z oddaniem śledziła żółto-niebieskich od 1955 roku! Mieszkanka Gorzowa miała zaledwie 92 lata.
Była najstarszą wielbicielką Stali Gorzów i jedną z najstarszych zwolenniczek żółto-niebieskiej drużyny!
Na panią Władysławę zwróciło uwagę liczne grono kibiców w maju 2021 roku. Stało się to, gdy dział marketingu klubu zauważył pesel gorzowianki w systemie zakupu biletów. Wszystko zaczęło się od ciągu cyfr 310518, gdyż pani Władysława urodziła się 18 maja 1931 roku.

Dlatego zarządzający klubem w tym momencie podjęli decyzję, która zaskoczyła wszystkich. Kiedy Stal Gorzów jechała przeciwko Włókniarzowi Częstochowa kilka dni po swoich 90. urodzinach, ówczesny prezes klubu wręczył pani Władysławie kwiaty.

Najbardziej doświadczony kibic Stali (najbardziej doświadczonym kibicem był mężczyzna niewiele bardziej ustatkowany od niej) mieszkał w Gorzowie od 1947 roku. I kiedy w 1955 roku gorzowska drużyna została włączona do II ligi, pani Władysława niespodziewanie udała się na stadion Stali.
– To była wówczas główna studnia dywersji. Początkowo przy ulicy Śląskiej nie było praktycznie nic. Była tylko bieżnia. Siadaliśmy na trawie, rozkładaliśmy koce. Zabieraliśmy z mężem dzieci, worek z jedzeniem. I nie zostawialiśmy żadnego żużla – opowiadała w maju 2021 roku pani Władysława.