Najnowsze wydarzenia z Gorzowa

Najnowsze wydarzenia z Gorzowa

Od początku miesiąca trwa remont ulicy w Gorzowie. Dowiedzieliśmy się, że sytuacja nie podoba się mieszkańcom ze względu na to, że koliduje z codziennym ruchem drogowym. Jak donoszą ich opinie, mają wiele problemów z dojeżdżaniem do pracy i domu. Ruch na odnawianej drodze odbywa się aktualnie tylko w jednym kierunku. Godne uwagi jest to, że Gorzów jest dostatecznie dużym miastem, aby taka sytuacja sparaliżowało ulicę za pośrednictwem korków. Niestety z objazdów korzystają zarówno taksówki, autobusy linii miejskiej, jak i osoby, które losowo znalazły się w ruchu drogowym.

Prace rozpoczęto od rozbioru krawężników

Z naszych informacji wynika, że władze miasta rozpoczęły prace od usunięcia krawężników, które otaczały Gorzowską ulicę. Prawie cały kilometrowy odcinek obok galerii handlowej został rozebrany. Jak wiadomo przy tak rozległych i dynamicznych zmianach trudno o zachowanie ruchu drogowego w normie. Miasto wynajęło fachowców z firmy Eurovia Polska, aby zajęli się pracami renowacyjnymi w należny sposób. Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało niemal milion złotych. Jak widzimy, w grę wchodzą duże stawki, dlatego oczekujemy solidnego wykonania prac. Eurovia słynie oczywiście z sumienności i rzetelnego wykonywania swoich zadań. Na czas rozbierania krawężników przez budowlańców pracujących w firmie, miasto zamknęło cały pas ulicy. Związało się to z ogromnym grymasem na twarzach okolicznych kierowców. Doskonale wiedzieli, że ich dojazd do pracy został na pewien czas sparaliżowany. Na całe szczęście nie jest to trwały problem. Bezpośrednio po zakończeniu prac, zwrócimy drogowcom zamknięty pas. Dlatego też niedługo odkorkujemy ulice.

Trudności mają nie tylko miastowi kierowcy

Prace związane z odnawianiem miasta to oczywiście ogromne niedogodności dla kierowców. Mimo wszystko nie tylko oni mają chwilowo trudniejsze życie. Ucierpieli także wszyscy pracownicy autobusów miejskich, którzy od rozpoczęcia prac mierzą się z objazdami miastowymi. Dlatego też wszystkie niedogodności zostały rozdzielone wśród kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej, jak i taksówkarzy i innych pracowników drogowych.

Pamiętajmy też, że renowacja może potrwać nieco dłużej. Po zakończeniu pracy związanej z rozbiórką krawężników, odrestaurowanie ulicy przejdzie na nowy poziom. Władze miasta planują odnowienie asfaltu. W związku z tym zmuszeni będą do rozbudowania objazdów na sąsiednie uliczki. Zaawansowane prace renowacje przewidują nie tylko odbudowę samej ulicy bezpośrednio nieopodal galerii. Musimy liczyć się także z tym, że robotnicy zajmą się wkrótce odbudowywaniem starych i zniszczonych chodników. Jest to niezbędny element w tym przypadku, ponieważ, zanim usuną asfalt, muszą zająć się okolicznymi niedociągnięciami. Z tego, co wiemy, wszystkie utrudnienia potrwają mniej więcej do sierpnia 2021 roku.