Na jednym z parkingów w Gorzowie Wielkopolskim wystąpiły liczne problemy

Na jednym z parkingów w Gorzowie Wielkopolskim wystąpiły liczne problemy

W Gorzowie Wielkopolskim na jednym z parkingów nastąpiło bezprawie związane ze stawianiem samochodów w dosłownie losowych miejscach. Okazało się, że osoby nieupoważnione do parkowania, zostawiały swoje pojazdy, gdzie tylko im się podobało. Co najważniejsze, miasto zadbało o to, aby poprawnie oznakować parking. Pomimo licznych zakazów i wskazówek w postaci znaków drogowych mieszkańcy i tak nie mogli zrozumieć, w jaki sposób powinni byli parkować swoje samochody. Zaparkowane samochody można był tam znaleźć nie tylko na chodnikach, ale także na trawnikach. Jedynie część pojazdów była zaparkowana w miejscach do tego przeznaczonych.

Niektórzy poszli o krok dalej i parkowali równolegle do siebie po prawej oraz lewej stronie parkingu. Na stronie https://grodziskinfo.pl/dwie-nowe-inwestycje-w-gminie-grodzisk-ladowisko-i-parking/ poznacie z kolei kilka istotnych informacji na temat inwestycji parkingowych. Wracając do sytuacji związanej z nielegalnym parkowaniem w Gorzowie, sprawa dotyczy pojazdów, które zostały zgłoszone na osiedlu o nazwie Górczyn.

Dużo pojazdów i brak miejscach na parkingu. Z tego powodu obywatele nie mogą pomieścić swoich samochodów

Ze względu na to, że osiedle jest niezwykle zatłoczone, a miejsca na samochody brakuje, ludzie coraz częściej zostawiają swoje pojazdy, gdzie tylko popadnie. Z tego powodu mogliśmy być świadkami licznego odholowywania samochodów oraz innych nieprzyjemności w tej lokalizacji. Spółdzielnia mieszkaniowa już jakiś czas temu uznała, że pójdzie na wojnę z każdym, kto ignoruje zasady panujące na ich parkingach. Postanowili wziąć się za tych, którzy swoje samochody zostawiają na chodnikach i trawnikach. Rezultatem są kary i odholowywanie.

Od niedawna wszyscy, którzy nie stosują się do pozostawionych na parkingach znaków drogowych, ponoszą konsekwencje swoich decyzji. Na kilku osiedla postawiono mnóstwo znaków, które wskazują na zakaz postoju. Niestety nie na wszystkich kierowców takie kiwanie palcem podziałało. Nie zapominajmy jednak o tym, że stojące gdziekolwiek samochody znacznie ograniczają widoczność na okolicznej ulicy. Jest to niezwykle niebezpieczna sytuacja zarówno dla przechodniów, jak i dla kierowców, którzy poruszają się po tak zaludnionym osiedlu.