Motocykliści w Gorzowie z własnym placem do ćwiczeń od wiosny 2024 roku

Motocykliści w Gorzowie z własnym placem do ćwiczeń od wiosny 2024 roku

Właśnie ogłoszono, że miłośnicy dwóch kółek w Gorzowie będą mogli cieszyć się swoim własnym placem do ćwiczeń wyczynowej jazdy, począwszy od wiosny 2024 roku. Rozstrzygnięcie przetargu na realizację tego projektu nastąpiło za sprawą spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Zadaniem budowy placu zajmie się lokalna firma, a całość inwestycji wyniesie ponad 560 tysięcy złotych.

Projekt budowy specjalnego placu dla motocyklistów był laureatem budżetu obywatelskiego na rok 2022. Tę oczekiwaną przez wielu mieszkańców inwestycję, przez długi czas uważano za utopijną ze względu na brak przetargu na prace budowlane.

Jednak sytuacja uległa zmianie, kiedy to w listopadzie 2023 roku przetarg został ogłoszony. Niestety, pomimo tego że oferta była zgodna z budżetem, musiała zostać unieważniona z powodu problemów formalnych oraz niepoprawnie zweryfikowanego podpisu elektronicznego.

W grudniu 2023 r., odpowiedzią na te trudności była decyzja spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie o ponownym ogłoszeniu przetargu. Przeznaczone na realizację przedsięwzięcia środki nie uległy zmianie i wyniosły 564 tys. 232,50 zł. W drugim podejściu do przetargu, zgłosiła się ta sama firma co wcześniej. Tym razem jej oferta była nieco większa – wynosiła 563 tys. 296,18 zł, ale nadal mieściła się w ramach założonego budżetu.

Po dwutygodniowej analizie wszystkich szczegółów, Gorzowskie Inwestycje Miejskie podjęły decyzję. Firma „TRANSROB” Robert Tkacz z Gorzowa będzie odpowiedzialna za budowę placu do ćwiczeń dla motocyklistów. Całość prac kosztować będzie 563 tys. 296,18 zł.

Podczas rozstrzygania przetargu poddano ocenie m.in. spełnienie przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz brak jakichkolwiek powodów do jego wykluczenia. Oferta firmy okazała się ważna i wystarczająca pod kątem wymagań określonych w SWZ. Żadne inne oferty nie zostały złożone w tym postępowaniu.

Obowiązkiem wykonawcy będzie budowa placu do ćwiczeń z nawierzchnią z betonu asfaltowego BA, położonego na podbudowie z kruszywa łamanego. Ponadto, firma będzie musiała zająć się wykonaniem utwardzonego dojazdu/zjazdu o nawierzchni identycznej jak na placu.

Firma z Gorzowa będzie miała dokładnie 4 miesiące od momentu podpisania umowy na realizację wszystkich prac. Oznacza to, że jeżeli umowa zostanie podpisana jeszcze w styczniu, to plac przy ul. Małyszyńskiej powinien być gotowy najpóźniej w maju 2024 roku.