Licealiści z Gorzowa pomagają zwierzętom

Licealiści z Gorzowa pomagają zwierzętom

Grupa uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie, których pasją są zwierzęta, poinformowała nas, że zebrane przez siebie środki chciałaby przeznaczyć na pomoc podopiecznym Fundacji Anakonda.

My, licealiści, postanowiliśmy połączyć siły na olimpiadę „Zwolnieni z teorii”, która wykorzystuje projekty społeczne do pokazania znaczenia współpracy. Grupa Save4legs postanowiła zrobić zbiórkę pieniędzy. Członkowie IV Liceum Ogólnokształcącego chcą pomóc bezdomnym i walczącym o przetrwanie zwierzętom, które cierpią z powodu głodu lub braku właścicieli. W tym celu postanowili połączyć siły z Fundacją Anakonda na Rzecz Obrony Praw Zwierząt.

Fundacja ta opiekuje się porzuconymi, chorymi i maltretowanymi zwierzętami, zapewniając im opiekę i pomoc medyczną. Ponadto edukuje młodych ludzi jak prawidłowo opiekować się zwierzętami i pomaga bezdomnym zwierzętom znaleźć odpowiednie i bezpieczne miejsca do życia. W związku z narastającą przemocą, masowym porzucaniem kotów i psów oraz rosnącymi wydatkami na leczenie, fundacja potrzebuje większego wsparcia i większych funduszy. Dlatego postanowiliśmy przeznaczyć pieniądze z naszej zbiórki na pomoc zwierzętom, którymi opiekuje się Anakonda, aby zapewnić im lepszej jakości karmę.