Kurs technik chłodnictwa i klimatyzacji – w jego ramach dodatkowe uprawnienia i możliwość zrobienia kolejnych

Kurs technik chłodnictwa i klimatyzacji – w jego ramach dodatkowe uprawnienia i możliwość zrobienia kolejnych

Na naukę zawsze jest pora, szczególnie gdy kurs trwa kilkanaście miesięcy i możesz się przebranżowić w krótkim czasie. Jeśli Twoje marzenia o stabilnym fachu w rękach wciąż są odkładane na półkę to najwyższa pora, by zacząć je realizować. Szkoły dla dorosłych oferują naukę na atrakcyjnych kierunkach. Coraz częściej uczniami są osoby 30+, 40+ i 50+. W końcu wydłuża się linia życia i warto kreatywnie i z pasją je przeżyć! Konieczne są chęci do nauki i pozytywne nastawienie na powrót do szkolnej ławki.

Chłodnictwo i klimatyzacja to atrakcyjny kierunek z kilku względów, a kurs zrobisz bez wychodzenia z domu? Gdzie i jak przebiega? W której szkole dodatkowe profity?

Praca po chłodnictwie i klimatyzacji

Kurs technik klimatyzacji trwa 1,5 roku i składa się z dwóch kwalifikacji. W jego ramach jest teoria (wykłady online) i są też zajęcia praktyczne (podczas weekendowych zjazdów). Po kursie i zdanych egzaminach państwowych słuchacz jest gotowy, by wejść na rynek na pracy. Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w serwisach klimatyzacji, serwisach zajmujących się naprawą urządzeń AGD, na produkcjach (urządzeń chłodniczych, klimatyzatorów), w hurtowniach, sklepach, biurach.

Charakter pracy uzależniony jest również od dodatkowych uprawnień, dotychczasowego doświadczenia i umiejętności personalnych. Jeden będzie świetnym doradcą przy zakupach klimatyzatorów, a inny woli naprawiać urządzenia chłodnicze bądź działać przy ich produkcji. Opcji jest wiele, a rynek czeka na wykwalifikowanych właśnie w tym kierunku pracowników.

Kurs technik chłodnictwa przez internet

Wygodna forma kursu: online i zaocznie, to edukacja dla każdego, bez względu na wiek i codzienne obowiązki. Kurs składa się z dwóch kwalifikacji. Po ukończeniu każdej, słuchacz staje przed komisją egzaminacyjną. Absolwenci, którzy mają średnie wykształcenie, mają bez żadnych już innych egzaminów, dyplom z tytułem technika. Wystarczy tylko poświęcić 1,5 roku na naukę.

Kurs technik chłodnictwa i klimatyzacji jest w ofercie Szkoły Partnerskiej Viessmann. Po ukończeniu kursu szkoła wydaje pakiet dokumentów potwierdzających kwalifikacje, w tym Europass, czyli dokumenty akceptowane na terenie krajów UE.

Dodatkowe uprawnienia podczas jednego kursu

Decydując się na kurs w Szkole Partnerskiej Viessmann, słuchacz ma możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach z montażu oraz obsługi urządzeń marki Viessmann. Te zajęcia dla osób, które nie są słuchaczami, są dodatkowo płatne. Zatem kończąc jeden kurs, można mieć również dodatkowe uprawnienia. Szczegółowe informacje na temat kursu są na stronie: https://www.viessmann.ovh/.

Po kursie możliwe jest zdobycie kolejnych uprawnień (płatnych): gazowych, energetycznych i sep. W krótkim czasie możesz być bardzo poszukiwanym na rynku fachowcem.

Nabór na najbliższy kurs już trwa. Liczy się data zgłoszenia, dlatego nie czekaj na ostatnią chwilę, bo chłodnictwo i klimatyzacja cieszy się popularnością.