Kolizja na drodze S3: Cztery samochody uczestniczą, a kierowcy tworzą modelowy 'korytarz życia’

Kolizja na drodze S3: Cztery samochody uczestniczą, a kierowcy tworzą modelowy 'korytarz życia’

W dniu 10 stycznia, środa, droga szybkiego ruchu S3 stała się miejscem zdarzenia drogowego, w którym zaangażowane były cztery pojazdy. Wydarzenie to miało miejsce na 107 kilometrze tej trasy, prowadzącej do Gorzowa Wielkopolskiego. Mimo alarmującej sytuacji, grupa kierujących okazała solidarność i zdecydowała się na utworzenie idealnego korytarza życia, co umożliwiło udzielenie pomocy poszkodowanym. Dzięki temu nikt nie doznał poważnych obrażeń. Informacje te przekazał młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

W pewnych okolicznościach zdarzenie to miało miejsce podczas wieczornych godzin. Według wstępnych ustaleń policji, przyczyną kolizji był błąd popełniony przez kierowcę osobowego forda podczas wyprzedzania ciężarówki.

Kierowca stracił kontrolę nad swoim samochodem, co doprowadziło do udziału czterech pojazdów w tym incydencie, w tym pojazdu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia zbiornik na paliwo w ciężarówce został uszkodzony, co spowodowało wyciek paliwa na jezdnię. Świadkowie tego zdarzenia szybko zareagowali i utworzyli korytarz życia dla służb ratunkowych. Dzięki ich szybkiej i dobrze koordynowanej reakcji, udzielona pomoc była skuteczna, a potencjalne straty zostały zminimalizowane – powiedział rzecznik KPP w Międzyrzecu, aspirant Maksimczyk.

Czynnikiem wywołującym ten incydent był alkohol. Gdy służby dotarły na miejsce, ustalono nie tylko szczegóły zdarzenia, ale także jego przyczynę. Badanie wstępne wykazało, że 36-letni kierowca forda jechał pod wpływem alkoholu – miał ponad promil we krwi.