Kolejna faza zmian w organizacji ruchu na ulicy Kosynierów Gdyńskich

Kolejna faza zmian w organizacji ruchu na ulicy Kosynierów Gdyńskich

Z dniem jutrzejszym, 2 lutego, planowane są dalsze modyfikacje w systemie ruchu od ulicy Jagiellończyka do skrzyżowania zlokalizowanego przy ulicach Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej, Roosevelta i Żwirowej.

Firma wykonująca prace modernizacyjne na ulicy Kosynierów Gdyńskich wprowadza od jutra nową organizację ruchu na fragmencie tej ulicy, poczynając od Jagiellończyka aż do starej części jezdni Słowiańskiej. Kierowcy będą zobligowani poruszać się lewą stroną drogi, po ułożonej już warstwie wiążącej. W rezultacie tego, na całej długości wspomnianego odcinka, od ronda przy ulicy Kosynierów Gdyńskich do Słowiańskiej (starą jezdnią), ruch jednokierunkowy będzie prowadzony lewym pasem. W obszarze skrzyżowania ulic: Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej, Roosevelta oraz Żwirowej, znaki drogowe i układ ruchu pozostaną bez zmian.

Równocześnie zostanie zainaugurowany następny etap inwestycji, który wiąże się z koniecznością tymczasowego zamknięcia jednej z dróg wjazdowych na ulicę Borowskiego. To oznacza, że do czasu zakończenia prac, skręt w ulicę Borowskiego od strony Kosynierów Gdyńskich nie będzie możliwy. Dojazd do ulicy Borowskiego od strony Kosynierów Gdyńskich będzie możliwy poprzez ulice 30 Stycznia lub Jagiellończyka.

Przystanek autobusowy „Urząd Wojewódzki” przy ulicy Kosynierów Gdyńskich zostanie umiejscowiony na aktywnym, lewym pasie ruchu, w punkcie znajdującym się na wysokości zatoki. Dojście do przystanku będzie możliwe poprzez wyłączony pas ruchu.