Kiedy odkręcimy kaloryfery w Gorzowie? Czy możemy spodziewać się wkrótce sezonu grzewczego?

Kiedy odkręcimy kaloryfery w Gorzowie? Czy możemy spodziewać się wkrótce sezonu grzewczego?

Czy możemy spodziewać się tego, że sezon grzewczy w Gorzowie Wielkopolskim zaraz się zacznie? Kiedy kaloryfery będą ponownie ciepłe? Kiedy w kaloryferach ponownie popłynie podgrzana woda? To wszystko zależy przede wszystkim od temperatury. Pogoda zdeterminuje wkrótce to, czy mamy na co liczyć. Jeżeli zimne noce się utrzymają, prawdopodobnie szybko wejdziemy w sezon grzewczy. Jeżeli zaś pogoda znów odbije do kilkunastu stopni w ciągu dnia, spółdzielnie mieszkaniowe wstrzymają się z dostawami ciepła.

W rzeczywistości w kalendarzu nadal mamy ostatnie dni lata. Dlatego też niektórzy zbyt pospieszyli się z założeniem, że w kaloryferach powinna od dawna buzować gorąca woda. Spółdzielnie mieszkaniowe wraz z zarządami miejskimi rozważają jednak wcześniejsze podgrzanie wody ze względu na zimne noce. Wielu lokatorów czeka ze zniecierpliwieniem na podgrzanie wody. Uważają, że kilkustopniowe temperatury w trakcie nocy są do tego wystarczającym sygnałem. Obawiamy się jednak, że jeszcze chwilę zaczekają na podgrzanie wody w kaloryferach w tym roku.

Mieszkańcy bloków są zniecierpliwieni ze względu na nagłe ochłodzenie pogody

Jeżeli zamieszkujesz dom jednorodzinny, możesz pozwolić sobie na ogrzanie go w nocy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Niestety lokatorzy w mieszkaniach umieszczonych w blokach są zdani na centralne podgrzewanie uruchamiane zgodnie z wolą spółdzielni mieszkaniowej. Okazuje się, że w Gorzowie Wielkopolskim jeszcze nie ustalono, czy sezon grzewczy rozpocznie się we wrześniu. Ogrzewanie sieciowe wymaga jednak spełnienia kilku istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest to, aby przez dłuższy czas na zewnątrz utrzymywała się niska temperatura. Bez tego spółdzielnia nie powinna wpuszczać gorącej wody do kaloryferów.

Niestety aktualnie spadki temperatury są chwilowe, dlatego też nie ma jednoznacznego powodu ku temu, aby rozpocząć grzanie w kaloryferach. Pamiętajmy również o tym, że te decyzje mogą ulec zmianie. Ponieważ jak sam zarząd spółdzielni mieszkaniowej podczas podejmowania decyzji o sezonie grzewczym, sugerują się prognozami pogody. Jak powszechnie wiadomo, same prognozy bardzo często potrafią być zmienne.