Gorzowski magistrat poszukuje firmy do czyszczenia separatorów kanalizacji deszczowej

Gorzowski magistrat poszukuje firmy do czyszczenia separatorów kanalizacji deszczowej

Podczas każdej silnej ulewy na terenie Gorzowa, uwaga mieszkańców skupia się na zatkanych studzienkach kanalizacyjnych w różnych częściach miasta. Teraz okazuje się, że lokalny samorząd jest w trakcie poszukiwania podmiotu gospodarczego, który podejmie się zadania oczyszczenia 20 separatorów systemu kanalizacji deszczowej rozlokowanych na terenie całego miasta.

W wieczór 22 listopada, wystarczyło zaledwie kilka minut intensywnych opadów deszczu, aby ulice Warszawska i Teatralna znalazły się pod wodą. Lokalni mieszkańcy obserwowali i zwracali uwagę, że wiele studzienek kanalizacji deszczowej jest zablokowanych i nie są one w stanie przyjąć nadmiaru wody. Najczęstsze przyczyny niedrożności to piasek z jezdni, liście czy połamane gałęzie drzew blokujące przepływ wody.

Okazuje się, że magistrat gorzowski jest w trakcie poszukiwania firmy, której głównym zadaniem będzie czyszczenie separatorów w miejskiej sieci kanalizacji deszczowej. W ogłoszeniu o przetargu czytamy, że zamówienie obejmuje jednorazową usługę czyszczenia 20 separatorów wraz z osadnikami na terenie Gorzowa.

Planowane prace mają objąć wiele lokalizacji, m.in.: ulicę Wał Okrężny przy przepompowni Czerwony Spichlerz, Szpitalną, Wyszyńskiego i Górczyńską przy rondzie Barlineckim, Korsaka, Wał Okrężny przy kolejnej przepompowni, Kwiatową, Kujawską, Małyszyńską (w dwóch miejscach), Błotną przy przepompowni wód opadowych, Komeńskiego (również w dwóch miejscach), Świerkową, Owocową, Ryską, Olimpijską oraz Al. 11 Listopada (ponownie w dwóch punktach).

Zakres prac powinien zostać wykonany przez wybranego wykonawcę do dnia 2 stycznia 2024 roku.