Gorzów Wielkopolski gromadzi mieszkańców na uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Gorzów Wielkopolski gromadzi mieszkańców na uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Zarząd województwa Lubuskiego, władze miasta Gorzów oraz lokalne instytucje kulturalne serdecznie zapraszają mieszkańców do wspólnego obchodzenia 105. rocznicy powrotu Polski na mapę suwerennych państw. Wydarzenia, które mają miejsce w najbliższym czasie, obejmują m.in. uroczysty marsz po ulicach Gorzowa, oficjalny apel i piknik o charakterze wojskowym. Zaplanowano także koncerty, sadzenie drzew oraz zawody sportowe w ramach obchodów.

Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości będą miały swoje epicentrum właśnie w Gorzowie Wielkopolskim, który już intensywnie przygotowuje się do tego doniosłego wydarzenia. Początek obchodów będzie miał miejsce przy pomniku Józefa Piłsudskiego, gdzie złożone zostaną kwiaty.

Kolejnym punktem programu będzie Msza św. w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w gorzowskiej katedrze o godzinie 13:00. Po nabożeństwie uczestnicy przeniosą się na Plac Grunwaldzki. Tam, o godzinie 14:15, rozpoczną się oficjalne uroczystości, po których przewidziano piknik wojskowy.

Po ceremoniach oficjalnych wojewoda Lubuski zaprasza wszystkich uczestników na grochówkę, a także oferuje możliwość odwiedzenia stoisk promocyjnych oraz różnego rodzaju atrakcji dla dzieci. Zadbają o to instytucje kultury z Gorzowa, w tym Filharmonia Gorzowska, która już w najbliższy piątek organizuje koncert symfoniczny pod tytułem „Fantazje na temat wolności”.

Miasto Gorzów również przyłącza się do zaproszeń i zachęca mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach związanych z obchodami 11 listopada. Dodatkowo, z tej okazji, Magistrat w Gorzowie Wielkopolskim oraz budynek filharmonii zostaną udekorowane świątecznymi iluminacjami w barwach biało-czerwonych.