Działania drogówki – zatrzymanie nietrzeźwej kobiety i operatora ciężarówki

Działania drogówki – zatrzymanie nietrzeźwej kobiety i operatora ciężarówki

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze, kombinacja alkoholu i prowadzenia samochodu jest niezwykle niebezpieczna. Z tego powodu, policjanci ruchu drogowego, przy wsparciu funkcjonariuszy pododdziałów prewencji, koncentrują się na przeprowadzaniu masowych badań trzeźwości u kierowców. Niestety, informacje z kolejnych operacji pokazują, że nadal istnieją osoby, które lekceważą te zasady i decydują się na prowadzenie pojazdu pomimo spożywanego wcześniej alkoholu.

Nietrzeźwa kobieta została zatrzymana 11 kwietnia podczas rutynowej kontroli na ulicy Kostrzyńskiej. Kobieta prowadziła samochód pomimo faktu, że miała w swoim ciele ponad pół promila alkoholu. W tym przypadku zostanie wszczęte postępowanie prawne. Jeśli zostanie skazana za jazdę pod wpływem alkoholu, może spodziewać się do trzech lat pozbawienia wolności. W tym dniu również kierowca ciężarówki został ukarany za to samo przestępstwo – miał w swoim organizmie prawie pół promila alkoholu.

W tym samym dniu, funkcjonariusze przeprowadzili kontrole na drodze krajowej numer 22 (od strony Różanek). Na szczęście, w tym przypadku wszyscy kierowcy przestrzegali przepisów. Wszyscy badani na tej trasie byli trzeźwi. Sumując, podczas porannych kontroli, prawie 1000 kierowców zostało przebadanych pod kątem zawartości alkoholu w organizmie.