Adwokaci z Lubuskiego tłumaczą uczniom, jak radzić sobie z prawem

Adwokaci z Lubuskiego tłumaczą uczniom, jak radzić sobie z prawem

Prawo i jego zawiłości były tematem spotkań, które odbyły się w szkołach Lubuskiego. To adwokaci postanowili odwiedzić uczniów, aby wyjaśnić im, jak radzić sobie z cyberprzemocą oraz jak legalnie zwalczać nienawiść w sieci.

Akcja pod nazwą „Adwokaci rozjaśniają prawo”, którą zorganizowano na terenie całego kraju, doczekała się już swojej drugiej edycji.

Adw. Elwira Pławska-Raczkowska, koordynator akcji na terenie Lubuskiego, podkreśla, że tylko w ich regionie z prawnikami rozmawiało ponad 1200 uczniów.

Do przygotowania materiałów merytorycznych oraz konspektów zajęć zaangażowała się Komisja Edukacji Prawnej działająca przy Naczelnej Radzie Adwokackiej – mówi adw. Maria Janik, pomysłodawczyni całej akcji.

Uczniowie VI klasy Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie: Ania, Julek i Patryk potwierdzają, że mieli już możliwość zapoznać się z zagrożeniami czyhającymi w internecie. W ubiegłym roku przedmiotem lekcji była ochrona wizerunku oraz prawa autorskie. Organizatorzy planują kolejną edycję akcji za rok.